sporankara.net geliyor .. anadolunun yükselen sesi geliyor

Altındağ adayı Veysel Tiryaki
Sağlık için spor yapmalıyız
Yenimahalle adayı Adem Ceylan
Spora desteğe varım
Etimesgut adayı Rıza Gezer
Spor hayattır hayat spor
Akyurt adayı Gültekin Ayantaş
Spor hayatımızın parçasıdır
Üyelik Girişi


''Düşüncelerinizi ziyaretçi defterine yazarak paylaşabilirsiniz''
sporsizvebiz.com
Basından notlar
Bir mesaj var ...


 işte onların hikayesi
ankaragücü u-12 takımı ve altyapı gerçeği

cengiz paça ve talebeleri

GÖZLERİMİZ YAŞARDI DUYGULANDIK: sporsizvebiz.com haber servisimiz bugün Ankaragücü u-12 takımını ziyaret etti. Ankaragücü Tandoğan sosyal tesislerine gerçekleşen ziyaretimiz sırasında gördüklerimize ve duyduklarımıza inanamadık. Şaşkınız, böylesi özel bir takımı görmek bizleri duygulandırdı. İşte o ziyaretten geriye kalanlar, u-12 takımımızın küçük öyküsünü dinlemeye ne dersiniz.

30 Kişilik bir ordu: 2008 yılında antrenör Cengiz Paça göreve geldiğinden itibaren, birlikte çalışmalarını sürdüren bir ekip görüyoruz karşımızda. Tam 4yıl dile kolay. Zaman hızla akıp gidiyor ama yaşananlar dillere destan. Ankaragücü zor günler geçiriyor. İşte tüm bu zorluklar yaşanırken güzellikler yaşanmıyor mu? elbette yaşanacak ve örnek olacak. Türkiye Ankaragücü gerçeğini kabul edecek. Onlar kenetlenmiş, beraberce koşuyorlar, Ankaragücü sevdası bir büyü gibi. Maddi ve manevi her sorunda birlikte hareket etmişler. Umuda yolculuk devam ediyor vazgeçmek yok, pesetmekse asla.

Turnuvalarda başarı: Birlikteliğin meyvaları alınmaya başlandı bile. Katıldıkları üç turnuvada şampiyonluk yaşayan minik güçlüler son katıldıkları Uluslararası turnuvada 2.olarak kupa alırlar yer Kuşadası. Onlar büyük bir aile, başarıya ödül beraberce, maddi ve manevi tüm güçlerini ortaya koyan sarı lacivertli aileleler alınan sonuçlardan son derece mutlu. Başarının altında bir öykü var. Öyküde kahramanlar, küçük yürekler var, Antrenör Cengiz Paça gerçeği var.

Saygı sevgi ve dayanışma: Güçlülerde atılan temel sağlam. Her antrenmanda onlarca aile küçük güçlüleri izlemeye geliyor. Disiplin ön planda, çalışma şevki azim ise bir numara. Sanki onlar büyümüşte küçülmüş, birbirinden yetenekli 30 sporcu. Aldığımız duyumlar hiç de yanlış değil, şu an bu takımımızdan transfer edilmek istenilen onlarca sporcumuz var. Ama bir sorun var durun bakalım nereye, şimdi olmaz, küçük güçlülerin ilk tercihi Ankaragücü A takımı, bu formayı giymeden bir yere gitmek yok.

Cengiz Paça ideallerine koşuyor: Futbol hayatında yetenekli bir sporcu olarak tanıdığmız Cengiz hoca, antrenörlük hayatında aynı yeteneklerini sergilerken üzerine koyarak yürümeye devam ediyor. Ailleler Cengiz Hocayı yere göğe sığdıramıyorlar. Sanki o ailelerin eli kulağı olmuş. Sorunlar birlikte çözülüyor. Hangi saatte olursa olsun bir telefonun ucunda hocamızı bulabilirsiniz. Çok duyduk bizler altyapı şöyle olmalı, yöntem şu, ama sarı lacivertli renklerde yaşanan gerçek altyapının ta kendisi olsa gerek. Onun bir tek amacı var Türk futboluna oyuncular yetiştirebilmek.

Aileler, Rabia Çallı, Samet Tunç, Osman Acer bakın ne dediler:

Baba Osman Acer:  Geldğimiz günden beri çocuklarımızla yakından ilgilenen, onların tüm sorunlarında fedekarca çalışan farklı değerde bir hocamız var. Bizlerin beklediğinin çok üstünde bir yapıya sahip. Bugün takımda bulunan sporcularımız Cengiz Hoca sevgisinin bir başka olduğunu söylüyorlar. İşte bu takım Ankaragücü gerçeği. Olumsuz koşullara rağmen gecesini gündüzüne katan hocamıza teşekkür ediyorum. Ve buradan Başbakanımıza sesleniyorum ''biz bir başkent takımıyız, Ankaragücü sevdamıza sahip çıkın başbakanım umudum sizsiniz''.

Samet Tunç: Daha önceki senelerde bu takımın formasını giyen birisiyim. Bu renklerin büyüsünü bilirim. Kalbinize girdimi çıkması mümkün değildir. Ayrıca eğitime önem veren bir yapım var ve ben Ankaragücü 2000 li yaş gurubunun değerli ellerde olduğunu düşünüyorum. Cengiz Hocamız antrenmanından okula derslerden dersanesine kadar çocuklarımızla yakından ilgileniyor, adeta ailemizden biri, en ufak sorunumuzda bile kendisini arıyor ve ne yapılması konusunda  bilgiler alıyoruz sağolsun büyük yardımcımız.

Rabia Çallı: Allah razı olsun hocamızın kıymetini hepimiz biliyoruz fedakar ve mütevazi. Bizler burada birer aile gibiyiz, olumlu bir rüzgar esiyor ve bu rüzgar hepimizi mutlu ediyor. Bazen düzenlenen etkinliklerde Ankaragücünün çok daha özel bir takım olduğunu düşünüyorum. Bir gün Anıtkabiri ziyaret ederken. bir diğer gün piknikte olabiliyoruz. Hatta hocamızın sporcularımızın okul öğretmenleriyle birebir görüştüğünün şahidiyiz. Evdeki internetten seyredilen t.v kadar hocamızın belirlediği saatler dışında hareket etmiyoruz. Çocuklarımızda böyle bir denetimden son derece memnunlar. Sağlık sorunumuzda yardım alıyoruz, kısacası Cengi Hocamız sorunlarımızın hepsinde bizlerle ve biz bu sorunları beraberce çözebiliyoruz.

Duyduklarımız karşısında duygulandık. Altyapı gerçeğinin var olduğu Ülkemizde değerli hocalarımızın varlığı bizleri sevindiriyor ve işte o özel isimlerden bir taneside Cengiz Paça. Hocam size Türk sporu adına teşekkür ediyoruz.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1627 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Atatürk Diyor ki;


''Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim''


ceyda durukan halkbank spor kulübü .. o en iyisi .. haber için yukarıdaki sporcumuzu tanıyalım köşemizi tıkllayın ..tıklayın
Basketbol haber
Hentbol haber
Sağlığımız
sağlık için spor yapalım